Skład publikacji

Pojęcie składu publikacji obejmuje obecnie nie tylko łamanie tekstu, ale całe opracowanie pracy, łącznie z umieszczeniem w niej ilustracji, a czasami także ich retuszem czy wręcz tworzeniem.
Oferujemy skład książek, czasopism, katalogów i folderów, raportów oraz wszystkich innych prac, dla których projekt, typografia, układ graficzny są ważne. Uzyskanie licencjatu, magisterium, doktoratu zależy nie tylko od naszej wiedzy - praca napisana niestarannie, z błędami albo niepoprawna stylistycznie przemawia na niekorzyść egzaminowanego. Popularne powiedzenie mówi „Jak nas widzą, tak nas piszą”, a recenzenci często, zanim zobaczą Autora pracy, muszą zapoznać się z jej wersja pisaną. Od niej zależy pierwsza, czasem niezmieniana później, ocena.
Dobrze złożona publikacja mówi sama za siebie; niestaranna razi i odpycha - źle świadczy o osobie lub firmie, która się nią posługuje. Zadbaj o swoją ocenę najwcześniej, jak tylko można.
Cena usługi zależy od stopnia skomplikowania pracy. Łatwy tekst nie zawiera żadnych ilustracji, tabel, tytułów, nie ma w nim przypisów, indeksu ani spisu treści. Im więcej dodatkowych elementów i urozmaiceń, tym bardziej pracochłonna i czasochłonna jest praca i w związku z tym cena rośnie.

Rodzaj pracy

cena za stronę

cena za arkusz wydawniczy

beletrystyka, tekst łatwy
bez tabel, indeksów, spisu treści

2,6 zł

60 zł

mało ilustracji lub tabelek

3,70 - 5,20 zł

90 – 100 zł

dużo ilustracji lub tabelek

4,80 – 5,70 zł

110 – 130 zł

dużo ilustracji, przypisy, indeks lub spis treści

6,50 – 8,00 zł

150 - 190 zł

czasopisma, albumy, podręczniki i inne publikacje, w których tekst i ilustracje przeplatają sie ze sobą


od 25 zł za stronę

 

KOREKTA

W zakres korekty wchodzi sprawdzenie i poprawienie ortografii, składni i interpunkcji lub sprawdzenie tekstu pod względem zgodności z oryginałem.

Usługa

cena za stronę

cena za arkusz wydawniczy

korekta

4,0 – 5,5 zł

55 – 95 zł

korekta + redakcja

6,0 – 10,0 zł

90 – 160 zł

korekta dwukrotna

6,0 – 8,0 zł

90 – 140 zł

korekta w pliku PDF

4,0 – 8,0 zł


Arkusz wydawniczy - 40.000 znaków wraz ze spacjami, ok. 22 stron A4.
Ceny netto. Usługa ekspresowa: + 50%. Do ceny należy doliczyć podatek VAT (23%).