Coraz częściej okazuje się, że bez znajomości komputera – choćby podstawowej - trudno korzystać z tego, co oferuje nam dzisiejszy świat. Szczególnie dotkliwe jest to dla osób starszych, które nigdy nie miały okazji używać zaawansowanego sprzętu w pracy. Teraz ten sprzęt – nie tylko komputery, ale telefony, aparaty fotograficzne, telewizory, tablety, automaty na ulicy czy w urzędzie – otacza nas zewsząd. Dla wielu osób jest to przerażające, a boją się lub wstydzą zapytać najbliższych.

Od kilku lat pomagam Seniorom „oswoić” komputery i inne nowoczesne urządzenia, poznać aplikacje, wydobyć więcej możliwości z komórki czy z tableta, zdjęcia z aparatu przenieść do laptopa, bo ich oglądanie na ekranie aparatu fotograficznego, zwłaszcza kiedy wzrok już nie tak sprawny, jest katorgą.

Skontaktuj się ze mną, jeśli Twoje dzieci nigdy nie mają czasu, żeby wytłumaczyć Ci, jak się pisze maile czy wyszukuje w internecie potrzebne informacje. Albo, jeśli Twoje wnuki zniecierpliwione narzekają, że już trzeci raz tłumaczą Ci to samo.  Możemy umówić się online - jeśli korzystasz z jakiegoś komunikatora, np. Messengera lub Skype'a, reszta pójdzie nam już łatwo.

Prowadzę też zajęcia dla grup. Stowarzyszenia i fundacje często realizują projekty, w ramach których muszą przeszkolić w dziedzinie technologii cyfrowych dużą liczbę osób, a ja mam wieloletnie doświadczenie i wiedzę, aby pomóc napisać program, przetestować uczestników i zorganizować warsztaty stacjonarne albo online. Pozytywne oceny, które otrzymuję po takich zajęciach dodają mi skrzydeł, aby każde następne były jeszcze bardziej ciekawe i dopasowane do szybko rozwijającego się cyfrowego świata.